Menu
Журналисты нашли доказательства госизмены Сергея Коровченко, которого поддерживает Юлия Тимошенко на 210 округе

Журналисты нашли доказательства госизмены Сергея Коровченко, которого поддерживает Юлия Тимошенко на 210 округе

Алчный отцеубийца Илья Акифьев и его аферы

Алчный отцеубийца Илья Акифьев и его аферы

Дирекция Ралли шелковый Путь оказалась банкротом!

Дирекция Ралли шелковый Путь оказалась банкротом!

Распилы и откаты в Южуралмост – дело рук Бориса Дубровского

Распилы и откаты в Южуралмост – дело рук Бориса Дубровского

Зе-зміни: чи будуть в Україні дострокові місцеві вибори

Перше засідання новообраної Верховної Ради відбудеться 29-го серпня. Таке рішення ухвалили за результатами роботи підготовчої групи. Внесли його представники "Слуги народу". Ще більш ранню дату – 20 серпня – пропонувала "Опозиційна платформа – "За життя".

Чергова сесія Верховної Ради, відповідно до закону, починається у перший вівторок вересня і лютого, відповідно. Тобто 3 вересня. Про це пише на своєму Telegram-каналі редекторка видання "Левый берег" Соня Кошкіна.

Також, зауважує вона, після парламентських виборів Зеленський порадив "не розслаблятися" місцевій владі, мовляв, і її достроковість не за горами. А 14-го серпня призначене засідання Кабміну, за результатами якого Віталій Кличко з дуже великою часткою ймовірності буде позбавлений повноважень голови КМДА.

Що спільного між цими подіями?

1. 29-30 серпня ВР працює ударно: формує президію, комітети, Кабмін, призначає силовиків. Також дає перші 226 для внесення змін до Конституції, що дозволяють провести дострокові місцеві вже цьогоріч.
2. Далі потрібен Конституційний Суд, і при сприятливому його завершенні (в чому ніхто не сумнівається) – 300 "за" на черговій сесії. Вона, як ми з’ясували, стартує 3-го вересня. Суд може працювати паралельно, тут обмежень немає.
3. Питання: вибори оголосять у всій країні або тільки в Києві? Це ще обговорюється.
4. На те, щоб "перепрошити" всю Україну, буде потрібно чимало коштів. У бюджеті на поточний рік вони не передбачені. Але ось на одну тільки столицю – якщо пошкребти по закутках – знайти можна. Символічно, якщо це стане одним з перших рішень нового уряду.

Втім Соня Кошкіна не стверджує, що саме такий сценарій буде реалізований.

"Він цілком можливий. Зе-юристи його розглядають дуже уважно як дуже можливий. Пропонуючи призначити перше засідання на 20-те, в ОПЗЖ давали можливість ще спростити процес – більше часу. Але це, зрозуміло, чистої води збіг. Не інакше. Знущання над Конституцією і законами? Ну, в 2010-ті ще не таке проходили, чому б ні. А далі – стежте за руками", – зазначила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Зеленський і "Слуга народу" заплатили 70 тисяч доларів, щоб підняти свій імідж у США
  • У Зеленського "відхрестилися" від чотирьох тисяч доларів вчительської зарплати
  • Зеленський публічно штовхнув міністра Полторака: опублікували відео

Джерело статті: “https://konkurent.in.ua/publication/44758/ze-zmini-chi-budut-v-ukraini-dostrokovi-mistsevi-vibori/”