Menu
Иван Белозерцев довел Пензу до гражданского столкновения – и в кусты

Иван Белозерцев довел Пензу до гражданского столкновения – и в кусты

Рустам Минниханов – как президент Татарстана стал богаче президента России

Рустам Минниханов – как президент Татарстана стал богаче президента России

Вениамин Кондратьев обворовывает Путина, Краснодарский край и всех россиян

Вениамин Кондратьев обворовывает Путина, Краснодарский край и всех россиян

Алексей Островский – любитель детского порно и развлечений с Жириновским

Алексей Островский – любитель детского порно и развлечений с Жириновским

Вместо Шевченка Черкасской областью может руководить представитель криминала Лебедцов

Председателя Черкасской ОГА Шевченко вскоре могут уволить, а его место отдать ставленнику криминалитета? Может произойти рокировка в руководстве области. А именно: председатель ОГА Игорь Шевченко может быть уволен, а его место займет первый заместитель - Борис Лебедцов. Украинская политика продолжает быть сугубо кулуарной делом, даже после задекларированного перезагрузки страны.

Нагадаємо, що Лебедцова було призначено першим заступником голови адміністрації, що викликало обурення місцевого політикуму. Адже останній свого часу лобіював передачу так званої "Дачі Андрєєва" під забудову, за версією ЗМІ, має тісні зв’язки з криміналітетом та начебто є родичем колишнього голови ОДА часів Порошенка Юрія Ткаченка. Призначення Лебедцова було сприйнято не інакше як наслідок кримінально-корупційного впливу на нову владу місцевого криміналітету та аграрного лобі. Попри це Лебедцов усе ж отримав посаду і приступив до виконання своїх службових обов’язків. Але ми спробуємо більш детально проаналізувати механізм, згідно з яким чиновник, що дискредитував себе не дуже приємними скандалами, пов’язаними з попередніми каденціями влади, знов опинився на високій посаді і навіть став найбільш вірогідним претендентом на посаду голови ОДА.

Злетом політичної кар’єри Бориса Лебедцова варто вважати період депутатства в Черкаській міській раді від... Партії регіонів. За часів Ткаченка він отримав посаду керівника обласного комунального підприємства. Серед об’єктів, якими він опікувався, була і злозвісна "Андрєєвська дача" та готель "Дніпро".

У результаті доволі відвертих спроб передати колишній урядовий об’єкт у приватні руки виник скандал. Адже апетити орендаря сягали значно ширше - приватизувати об’єкт та забудувати навколишню ділянку лісу. Активно лобіювали проект депутати славнозвісної фракції БПП в Черкаській міськраді - Олександр Радуцький та його колеги. За інформацією, поширеною у ЗМІ,, за всією оборудкою стояв безпосередньо Андрій Бородай.

Важко обійти увагою ту обставину, що Лебедцов і Шевченко в минулому мали спільний бізнес - компанію "Легкий експорт плюс". Та чи це єдине, що об’єднує цих посадовців, нам не відомо.

Серед осіб, які стоять за Лебедцовим, слід назвати перш за все колишнього очільника області Юрія Ткаченка та його бізнес-партнерів. Саме Лебедцова вони, схоже, пропхнули у владу, щоб після зміни президента не втратити контроль над нею. Адже активи, накопичені протягом попередніх років, могли легко стати об’єктом прискіпливих інтересів правоохоронців, що могли б занадто активно взятися за виконання директив Зеленського про боротьбу з корупцією. І щоб місцеві служителі закону не розуміли все, що каже президент, занадто буквально, в команді його представників і опинився тлумач, яким, ймовірно, і було призначено саме Лебедцова.

Але все це стало б абсолютно неможливим, якби в команді нового президента не були ще й інші особи, що почали пропихувати постать Лебедцова. Серед новообраних нардепів від СН називають Артема Культенко. Його, в свою чергу, столичні ЗМІ нерідко називають не інакше як "мафіозі" та людиною, тісно афілійованою з кримінальним минулим. Пов’язує цих двох персонажів ще й спільний бізнес – транспортна компанія, яка, крім іншого, торгує зерном, тютюном та кормом для тварин. Але, звісно, в реєстраційних даних компанії ані Лебедцова, ані Культенка не знайти. Але джерела стверджують, що саме вони здійснюють контроль над бізнесом.

Однак, за інформацією нашого джерела, саме Культенко на сьогоднішній момент є головним пропихувачем Лебедцова. Звісно, що це питання навряд чи стане публічним, адже і нова українська влада, на жаль, успадкувала закриті принципи кадрових призначень. Тому, ймовірно, Ігор Шевченко скоро може перестати бути очільником області попри всі дружні і теплі стосунки з Зеленським. Натомість "нові обличчя" з ВР можуть запропонувати і "нове обличчя" для ОДА.

Ще одна людина, яку називають безпосереднім "босом" Лебедцова, - скандально відомий черкаський бізнесмен Андрій Бородай. Людина, про кримінальне коріння якого багато разів писали українські та черкаські ЗМІ. За наявною інформацією, Бородай ще з 90-х очолює економічне крило відомого місцевого ОЗУ "Торпеди". Найбільш відомою є мережа гіпермаркетів "Грант-маркет", яку напряму зв’язують з Бородаєм. Ще у 2015 році Юрій Луценко стверджував, що в Черкасах кримінал рветься до влади. Але прихід виявився не таким і продуктивним. Обраний тоді міський голова Бондаренко відсторонив представників ОЗУ від доступу до міських ресурсів, розпочавши з ними конфлікт, який триває й досі.

Між іншим, Черкащина негативно вирізняється від інших областей країни саме поганими дорогами, високим рівнем корупції, абсолютно бездіяльними поліцією та прокуратурою, що продовжують розслідування розпочатих за часів Порошенка справ. Натомість жодного розкритого замовного вбивства або гучної справи проти колишній посадовців області, хоча інформації в тих самих ЗМІ було дуже багато. Кримінал повністю зберіг контроль над судовою владою, поліцією та прокуратурою на Черкащині. Слід очікувати спроби призначення саме пов’язаних із ними осіб на вільні ключові посади.

Наші джерела стверджують, що вже зараз Ігор Шевченко повністю усунутий від прийняття будь-яких кадрових рішень. Що є своєрідним доказом наших здогадок. Якщо головна мета місцевих бізнес-кримінальних еліт - встановлення повного політичного контролю над областю, коли зовнішньо інтелігентні люди у владних кріслах насправді представлятимуть інтереси корумпованих агробаронів та криміналітету. Цікаво, а в офісі президента Зеленського знають про це? І чи бачать, що мимоволі вже дали зелене світло на цьому шляху?

Голова ОДА розповів, чому не вступив у “Слугу народу”

Голова Черкаської облдержадміністрації Ігор Шевченко не вступав у провладну партію “Слуга народу”.

Про це він заявив на пресконференції.

Я не член партії, тому що вважаю, що краще залишатися позапартійним на цій посаді. Але член команди. Вважаю, що це партія, в яку за певних обставин я б вступив, – сказав очільник області.

Він також зазначив, що поки що в місті немає осередку “Слуги народу”.

Нагадаємо, у Києві не погодили потенційних заступників Шевченка. На ці посади претендувало чотири кандидатури. Йдеться про Бориса Лебедцова, Ярослава Фатенка, Ігоря Очередного та Віктора Карпенка.

Новий очільник області визначився із майбутніми заступниками

На сьогодні кандидатури 4 заступників голови Черкаської ОДА подані на затвердження до Кабінету міністрів.

Як розповів в інтерв’ю «18000» очільник області Ігор Шевченко, йдеться про Бориса Лебедцова, Ярослава Фатенка, Ігоря Очередного та Віктора Карпенка.

Борис Лебедцов відомий як екс-виконуючий обов’язки директора комунального готельного комплексу «Дніпро». Свого часу він фігурував у скандалі щодо можливої приватизації Дачі Андрєєва та подальшої забудови Соснівки.

Також Лебедцов був депутатом Черкаської міської ради від «Фронту змін», а в 2013-му разом із складом всієї фракції перейшов до «Партії регіонів».

Ярослав Фатенко – нині начальник юридичного управління апарату Черкаської ОДА. У минулому – начальник державної виконавчої служби Черкаської області. Фатенко уже позує на фото поруч із Шевченком та новообраними нардепами від “Слуги народу”.

Ігор Очередний – місцевий підприємець, власник ТОВ «Сяйво-Плюс», яке свого часу належало Марині Ткаченко – дружині екс-голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка.

Віктор Карпенко. За словами Шевченка, це «фаховий юрист», якого він давно знає.

Варто розуміти: раптом десь буде втілюватися якась схема, з ними «цяцькаться» ніхто не буде. Це не чиїсь протекції, тому відразу «до побачення». За кожного зможете з мене спитати. Мені їх ніхто не радив, це лише моє бачення, – наголосив Шевченко.

Водночас він додав, що сподівається: нові заступники будуть призначені протягом 2-3 тижнів. Також не виключив варіант, що заступників буде загалом 5.

Радником Шевченка став батько нардепа від “Слуги народу”

Радником голови Черкаської ОДА Ігоря Шевченка став Валерій Культенко.

Про це він сам заявив сьогодні зранку під час круглого столу, де обговорювали стан доріг в області. Голова області його слова підтвердив.

Так, у ході розмови слово взяв невідомий присутнім чоловік, що представився Валерієм Леонідовичом Культенком. Він розповів, що знайомий з темою доріг та вже відвідав деякі райони області, крім того, поділився власними поглядами на розвиток галузі в області. Втім, його думки викликали певний скепсис у присутніх.

Валерій Леонідович Культенко є батьком народного депутата Артема Культенка, обраного за партійним списком “Слуги народу” під 52 номером. Він зазначений як власник житла в Києві, в якому проживає народний обранець.

Зазначимо, що Артем Культенко є власником компанії ТОВ “Кьортіс груп”, в якій директором працювавав свіжопризначений заступник Ігоря Шевченка – скандальний Борис Лебедцов.

Голову Черкаської ОДА “розмінюють” на представника відомої бізнес-імперії

ГоловаЧеркаськоїОДАІгорШевченкоризикуєстатисвоєріднимрекордсменом, аджевжезявиласьінформаціяпройогоімовірнушвидкувідставку. Нібито, вже й заява написана. Тож виходить, що він із 30 липня до сьогодні покерував областю всього неповних три місяці.

І, хоч сам Шевченко цю інформацію спростовує, по претендентів зайняти його ще тепле крісло не треба далеко ходити, бо це – його нещодавно призначений перший заступник Борис Лебедцов. Тим більше, що після відставки голови ОДА саме його перший заступник має виконувати обов’язки губернатора. А якщо згадати, що Кабмін призначив Лебедцова навіть після того, як сам же перед цим забракував, можна здогадатись, що мова йде про непростого чоловіка.

Як пише на своїй сторінці у «Фейсбук» лідер «Нацкорпусу» Черкащини Дмитро Кухарчук, на подібні посади в ОДА приходять не працювати на благо області, а «вирішувати питання», і цим стрімкий злет Лебедцова можна легко пояснити – потрібна людина для потрібних людей. А Шевченко не настільки «в темі» всіх обласних закулісних розкладів, щоб бути «ефективним».

«Борис Лебедцов – особа дуже цікава та неоднозначна, зі «шлейфом» регіонала та скандальними кураторами», – відзначає Кухарчук.

А далі дописувач аналізує, хто ж став тим «ліфтом» для Лебедцова, який так швидко піднімає його на гребінь черкаського політикуму.

«У 2013 році наш «герой» прославився як політична тушка, злившись під Партію Регіонів з тодішніми колегами по «Фронту Змін» у Черкаській міській раді. За час депутатства прославився типово «регіоналівською» поведінкою та світоглядом, виступав проти перейменування вулиці Енгельса на Чорновола. До слова, не зраджуючи своєму проросійському світогляду, навіть став героєм скандалу в обласній раді у 2017 році, коли під час виступу щодо Дачі Андреєва не перейшов із російської мови на українську і побився через це із «Свободівцем» Юрієм Ботнаром», – нагадує Кухарчук.

Дача Андреєва – колишня резиденція радянського партійного керівництва за кілька кроків від Дніпра у Соснівці перебуває на балансі комунального підприємства Черкаської обласної ради «Готельний комплекс Дніпро». Її неодноразово виставляли на аукціон, намагаючись продати. Також з’являлись ідеї збудувати на тому майданчику великий житловий комплекс. Певний час в.о. директора цього КП був і Борис Лебедцов.

«Фігуру Лебедцова пов’язують одразу з кількома дуже гучними прізвищами, дізнавшись про які, стає зрозуміло, навіщо останньому крісло першого заступника голови ОДА. По-перше, Лебедцова називають дуже близьким до екс-губернатора від БПП Юрія Ткаченка, який, пішовши з посади, не може відпустити важелі впливу в області. «Своя людина» в ОДА – найкраще рішення для Ткаченка. Особливо якщо через цю людину можна вирішувати бізнесові питання», – стверджує Дмитро Кухарчук.

З інших же джерел відомо, що Борис Лебедцов є не просто близьким до Ткаченка, він є членом його родини.

«Артем Культенко, – називає ще одне ім’я Кухарчук. – Новоспечений нардеп від «Слуги Народу», якого в деяких колах називають «київським МАФіозі» та головним покровителем Бориса Лебедцова. Останнього Культенко бачить у кріслі очільника Черкаської області та усіляко просуває цю ідею за закритими дверима високих кабінетів. Пов’язує цих двох персонажів ще й спільний бізнес – транспортна компанія «Кьортіс-груп». Культенко відомий у Києві «покровитель» незаконних МАФів, людина заможна та з сумнівним минулим», – додає дописувач.

«Вочевидь, на новій посаді Лебедцов планує продовжити робити те, що вміє чи не найкраще – розпоряджатись цінними ресурсами області з користю. «З користю», щоправда, не для звичайних жителів міста, а для своїх покровителів. Вочевидь, Черкащину чекає справжня ера земельних та бюджетних махінаторів», – припускає нацкорпусівець.

І найголовніше: інсайдерські джерела часто говорять про розбіжності у поглядах нового очільника області і його першого зама.

Зокрема джерела ТРК «Антенни» стверджують, що Ігор Шевченко повністю усунутий від прийняття будь-яких кадрових рішень.

«Головна мета місцевих бізнес-еліт – встановлення повного політичного контролю над областю, коли зовнішньо інтелігентні люди у владних кріслах насправді представлятимуть інтереси корумпованих агробаронів. Цікаво, а в офісі президента Зеленського знають про це? І чи бачать, що мимоволі вже дали зелене світло на цьому шляху?» – йдеться у публікації видання.

«Антенна» також нагадує, що Черкащина негативно вирізняється від інших областей країни саме поганими дорогами, високим рівнем корупції, абсолютно бездіяльними поліцією та прокуратурою, що не здатні завершити розслідування розпочатих за часів Порошенка справ. Жодного розкритого замовного вбивства, жодної крапки у низці гучних корупційних справ, де фігурували колишні посадовці області, хоча інформації в тих самих ЗМІ було дуже багато.

І цей статус кво владні «еліти» області спробують зберегти і надалі. А для цього потрібно знову зайняти ключові посади, які довелось залишити після перемоги Зеленського.