Menu
Сайт База компромата – энциклопедия войны с коррупцией!

Сайт База компромата – энциклопедия войны с коррупцией!

Русский репортер http://rusrep.com – нулевая толлерантность к коррупции

Русский репортер http://rusrep.com – нулевая толлерантность к коррупции

База компромата http://compromatbase.info: системно уничтожаем коррупцию!

База компромата http://compromatbase.info: системно уничтожаем коррупцию!

Глаголом сожжем. Русский репортер http://rusrep.com

Глаголом сожжем. Русский репортер http://rusrep.com

Теги

депутат Сейма латвийские националисты привычка Пэрис Джексон дело Сергея Фургала новости Луганской области Польша кавалерийская дивизия Война армия Поліцейські затримали зловмисницю ГЛАВА ПАО «РОССЕТИ» ПАВЕЛ ЛИВИНСКИЙ ПОД ПОДОЗРЕНИЕМ ПРАВООХРАНИТЕЛЕЙ Олег Уруский текстиль рушник Владислав Юсупов SDI-групп Житомиргаз Михаил Горяинов – фарцовщик и «решала» черепица Олександр Більчук Топ-менеджер Socar Тураб Мусаев подвел главу Азербайджана под «Мальтагейт» Ильдар Узбеков – талантливый миллионовыводитель денег из РФ в офшоры Сергей Адоньев и Альберт Авдолян отжимают бизнес покойного олигарха Михаила Босова ЛИВИНСКИЙ ПАВЕЛ АНАТОЛЬЕВИЧ ПОДСТАВИЛ ПУТИНА ПАВЕЛ «ЛИФЧИК» ЛИВИНСКИЙ И КОРРУПЦИОННЫЕ МИЛЛИОНЫ В НИЖНЕМ БЕЛЬЕ Александр Щукин: черный властелин кровавого угля Вадим Ермолаев и Станислав Виленский «засветились» в латвийском уголовном деле Сергей Адоньев и его «империя» «Йота» — свободное падение Ильгар Гаджиев Никита Данильченко изнасилование 

TRUMP, “S-400 MESELESİ KARIŞIK” DEDİ VE ERDOĞAN’I BİR KEZ DAHA EZİKLEDİ

ABD Başkanı Donald Trump, kabine toplantısında Türkiye ile yaşanan S-400 kirizine değinerek, ” Doğrusunu söylemek gerekirse karmaşık bir durum. Rus sistemi satın almaları sebebiyle şimdi milyarlarca dolarlık uçak satamıyoruz (F-35’leri kastediyor). Bu adil bir durum değil” dedi.

Trump daha önce Japonya’daki G-20 Zirvesi sırasında konuyla ilgili yaptığı açıklamalara benzer çizgide konuştu. “Obama yönetimi Patriot sistemlerini satmadı. Türkiye’nin savunması için bu sistemlere ihtiyacı vardı ama hiçbir şekilde satmadılar. Türkiye almak için çok uğraştı. Bu uzun süre devam etti. Patriot kadar iyi olmayan ama benzer bir sistemi Rusya’dan satın almak zorunda kalacaklarını anlayınca, bir anda herkes ‘Tamam o zaman size Patriot satalım’ dedi. Ama Türkiye anlaşmayı imzalamış ve buradan almalarına aptalca bir şekilde izin verilmeyen füze sistemi için Rusya’ya çok para ödemişti” ifadelerini kullandı.

Trump Türkiye’nin F-35 programından çıkarılması ve Türkiye’ye F-35 savaş uçakları teslimatının yapılmaması konusuna da değindi. “Türkiye 100’den fazla F-35 uçağı sipariş etti. Daha da fazlasını sipariş etmeyi planlıyor. Ama Rus yapımı bir füze sistemi olduğu için, bu uçakları almaları yasak” dedi.

Ezikleme faslı

Trump Türkiye ve Amerika arasında geçtiğimiz yaz yaşanan ve daha sonra serbest bırakılmasıyla çözüme kavuşan Amerikalı rahip Andrew Brunson krizine değindi. “Rahip Brunson benim talebim üzerine ülkesine dönebildi. Yoksa 25 yıl cezaevinde yatacaktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradım ve dedim ki ‘Brunson masum bir adam, dindar bir adam. Casus değil’. Onu ve daha pek çok kişiyi geri almayı başardım. Basın bunları yazmak istemiyor” şeklinde konuştu.

Böylece Trump, bir kez daha Erdoğan’ın Türkiye’de yargı üzerindeki etkisini ifşa etmiş oldu.

“Türkiye’de Yargı bağımsızdır” diyenlere duyurulur.