Menu
Основатель Истринского ОПГ Владимир Барцакин стал героем зарубежной прессы

Основатель Истринского ОПГ Владимир Барцакин стал героем зарубежной прессы

«Мусорный принц». Наследник ОПС «Уралмаш» возглавил «Спецавтобазу»

«Мусорный принц». Наследник ОПС «Уралмаш» возглавил «Спецавтобазу»

Александр Геннадьевич и Игорь Валерьевич дерутся из-за денег

Александр Геннадьевич и Игорь Валерьевич дерутся из-за денег

Куй квартиры, не отходя от службы. Откуда у семьи свердловского губернатора взялись сотки премиум-недвижимости

Куй квартиры, не отходя от службы. Откуда у семьи свердловского губернатора взялись сотки премиум-недвижимости

Фонд держмайна України продає титан для Рособоронпрому – експертЗа даними Рахункової палати РФ, майже 100% титану, необхідного для російських оборонних підприємств, країна-агресор імпортує з України, переважно — з ДП "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), підконтрольної Фонду державного майна (ФДМУ) на чолі з Дмитром Сенниченком.


Про це повідомив в Facebook політолог, співзасновник аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Юрій Романенко.


Експерт підкреслив, що найбільшим власником титанових активів і основним виробником титановмістних руд в Україні є ОГХК, якій належать Вільногірський гірничо-металургійний (ВГМК) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінати (ІГЗК).


"Управління корпорацією здійснюється менеджментом ФДМУ і призначається главою Фонду Дмитром Сенниченком (НА ФОТО). Дивним чином — з команди Дмитра Фірташа, що має свій інтерес до титану. Сенниченко, перевиконуючи норму трудоднів, займається перевалкою титану в три зміни: "Навіть в нічний час глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко особисто контролював ситуацію з 20 тис. тонн ільменіту в Одесі", — зізнається екс-глава ОГХК Пітер Девіс, призначений Сенниченком відразу після приходу на посаду голови ФДМУ", — розповів Романенко.


Він підкреслив, що Пітер Девіс раніше був членом наглядової ради банку "Кліринговий дім", контрольний пакет акцій якого належить Юлії Льовочкіній — сестрі «давнього бізнес-партнера олігарха Дмитра Фірташа» Сергія Льовочкіна.


"Тобто, весь час ОГХК керує менеджмент Дмитра Фірташа, а йому, своєю чергою, де-факто належить завод "Кримський Титан" в окупованому Росією Криму. До речі, під який при Порошенку створювали "спеціальну економічну зону". Прямо зараз ОГХК продовжує відвантаження ільменітового концентрату виробництва філії "Іршанський ГЗК" в окупований Крим через компанію Belanto Trade: у квітні відправили на станцію Крейда в Бєлгороді (Росія) для подальшої переадресації на відвантаження в окупований РФ Крим 206 вагонів зі 14,5 тис. т концентрату, а за перший тиждень травня — 45 вагонів, 3,2 тис. т концентрату. Робота кипить", — розповів експерт.


Романенко також повідомив, що російська компанія — "ВСМПО-Авісма" — закуповує сировину на іншому комбінаті — Вільногірський, який також належить ОГХК.


"Руду, як з’ясували журналісти, перевантажують в море з українських на російські судна і везуть до Керчі", — підкреслив автор.


Він акцентував, що компанія "ВСМПО-Авісма" є дочірньою структурою великого виробника зброї — корпорації "Ростех".


"До складу цієї корпорації входять і "Рособоронекспорт", і концерн "Калашников", і компанія "Вертольоти Росії" й інші військові підприємства. Остов Рособоронпрому, так би мовити. Таким чином, за фактом ми бачимо, що українське держпідприємство "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" абсолютно спокійно продає для російської державної корпорації "Ростех" титанову сировину для виробництва зброї. Яка потім цілком може застосовуватися проти наших же військових на сході України", — резюмував Юрій Романенко.


Нагадаймо, ОГКХ входить до переліку об’єктів, які готуються до продажу в рамках програми «Велика приватизація».


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/fond-derzhmaina-ukra-ni-proda-titan-dlya-rosoboronpromu-ekspert”